Aktivity v okolí

ZIMA


Dobrá poloha umožňuje široký výběr lyžařských středisek v okolí.
Možnost využití bezplatného SkiBusu. Zastávka cca 100m od apartmánů.
jízdní řády a více info: http://www.skiresort.cz/cs/parkoviste-skibusy/skibusy.html

SkiResort Černá hora – Pec
Resort zahrnující 37, 6 km sjezdovek.
více info: www.skiresort.cz
Areály:

Pec pod Sněžkou

Moderní areál vhodný pro sportovní i rekreační lyžování a snowboarding.
Z celkové délky 12,5 km je 73% sjezdovek je vybaveno umělým zasněžováním. Tratě s časomírou pro sjezd i obří slalom. V areálu najdete Funpark a Snowpark s překážkami a skoky.
Večerní lyžování díky umělému osvětlení sjezdovek Javor 1 a 2, Zahrádky 3.

Černý Důl

Areál vhodný pro rekreační lyžování a snowboarding.
Doporučujeme začátečníkům a rodinám s dětmi. Z celkové délky 6,5 km je 69% sjezdovek je vybaveno umělým zasněžováním. V areálu je největší dětský lyžařský park SkiResortu s kompletní nabídkou služeb – Ski & Snowboard Academy Dětský Park.

c_dul_mapa

Svoboda nad Úpou

Nejmenší, ale velmi příjemný areál pro rodiny s malými dětmi a pro začátečníky. Vhodný hlavně pro rekreační lyžování a snowboarding. Na trati obřího slalomu s časomírou si můžete změřit svoji rychlost. Večerní lyžování díky umělému osvětlení sjezdovek Duncan 1 a Duncan 2.

svoboda_mapa

Černá hora (Janské Lázně)

Moderní areál vhodný pro sportovní i rekreační lyžování a snowboarding.
Oblíbený zejména díky jediné osmimístné kabinkové lanovce v ČR nazvané Černohorský Express. Právě na Černé hoře najdete jedny z nejdelších, až tříkilometrových sjezdovek v Česku. Na trati obřího slalomu s časomírou (MS2) si můžete změřit svoji rychlost. Dvě dětské lokality (Sporty, Formánek) se zázemím. Après Ski (FordBar) i restaurace na sjezdovkách.
Z celkové délky 15 km 70% sjezdovek je vybaveno umělým zasněžováním.
Večerní lyžování na Protěži, což je nejdelší osvětlená sjezdovka v Česku.

cerna_hora_mapa

Velká Úpa

Menší areál pro lyžování a snowboarding, kde si užijí sportovní, rekreační lyžaři i rodiny s dětmi. Celková délka 2,5 km sjezdovek je kompletně vybavena umělým zasněžováním. Večerní lyžování díky umělému osvětlení sjezdovky Modřín.

velka_upa_mapa

Vedle sjezdového lyžování si lze vybrat i z řady běžeckých tratí .
Dále lze Černou horu sjet i po sáňkařské dráze nebo si užít v největším snowparku v ČR v Peci pod Sněžkou.

LÉTO


V Černém Dole a okolí se nachází mnoho zajímavých míst pro pěší turistiku i cykloturistiku. I během léta je v provozu kabinková lanovka vedoucí na vrchol Černé hory. Mimo pěších a cyklistických stezek si lze též vypůjčit horskou koloběžku a sjet Černou horu na ní.

V Peci pod Sněžkou lze pro změnu využít horské bobové dráhy nebo lanového parku.

Dalším tipem na výlet může být nedaleká ZOO ve Dvoře Králové.

Více informací o možnostech prožití aktivní dovolené naleznete také zde:   http://leto.skiresort.cz/

PEC


Tipy na výlet:

Sněžka – nejvyšší hora ČR

Vrchol Sněžky (1602 m.n.m.) přitahuje poutníky už přes pět set let. Její pojmenování je odvozeno od přídavného jména sněžná – sněhem pokrytá.

vylet01

Stezka Korunami stromů

Stezka korunami stromů se nachází v srdci majestátních lesů Krkonošského národního parku.

Ukážeme vám, v čem je příroda Krkonoš jedinečná. Společně s námi poznáte zdejší krásné lesy doslova od kořenů až po jejich koruny. Stanete se součástí lesního života a poznáte řadu živočichů i rostlin, které nenajdete nikde jinde.

Hornický skazen Žacléř – hlubinné uhelné dolování

Areál dolu Jan Šverma je poslední dochovalou památkou na hlubinné uhelné hornictví ve východních Čechách, které je písemně dokumentováno již od 16. století. Komplexy budov těžních souborů jam Jan a Julie jsou prohlášeny kulturními památkami ČR. Ve strojovnách těžních strojů a v šachetních budovách je vytvořena expozice, která plně ukazuje pohyb důlních vozů na povrchu bývalého dolu, dále je k vidění expozice starých důlních map, paleontologických nálezů, ale i fotodokumentace z minulého provozu dolu. K expozici rovněž patří možnost prohlídky časti jámy Julie, větracího kanálu a zařízení ventilátorovny, dále i vyhlídky na panorama Krkonoš a Královeckého Špičáku z těžní věže jámy Jan.

vylet03

Dělostřelecká tvrz STACHELBERG – vojenské muzeum

Stachelberg tvořil součást pohraničního opevnění proti hitlerovskému Německu. Byl rozestavěn v říjnu 1937 jako největší československá dělostřelecká tvrz a jedna z největších pevností svého typu v celosvětovém měřítku. Jeho výstavbu přerušila mnichovská dohoda a odstoupení pohraničí Německu v říjnu 1938. Měl mít 12 objektů (bunkrů) spojených rozsáhlým podzemím. Za necelý rok výstavby se podařilo vylámat podzemní prostory a na povrchu vybetonovat jeden bunkr.

vylet02

 

 

Herní krajina Pecka

Herní krajina Pecka se prostírá mezi poznáním přírody, zážitkem z architektury a fantaskní hravostí ve výšce 1062 m n. m. Unikátní soubor dřevěných interaktivních soch a objektů na motivy krkonošské fauny nabízí nadživotní setkání se zvířecími obyvateli nejvyšších českých hor. Strčit hlavu do tlamy rysovi, povozit se jelenovi v paroží, změřit síly s výbojnými mravenci nebo vyšplhat čápovi do hnízda může být poučné, stejně jako zábavné.

Vstup na vlastní dobrodružství!, jinak zdarma.